KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
OBLAST JESENÍKY
  Dopravní přístupnost
Pohoří JESENÍKY
Hrubý Jeseník
Nízký Jeseník
Slezská Harta
Rychlebské hory
Kralický Sněžník
Zlatohorská vrchovina
Hanušovická vrchovina
Osoblažsko
Destinační management
 
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
  CHKO JESENÍKY
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
  Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Pohádkové regiony
 
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
  Památkové rezervace
Památkové zóny
Hrady a zámky
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
LÁZEŇSTVÍ
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
KONGRESOVÁ TURISTIKA
  Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

Literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska

TAJNÁ MAPA ZLATOHORSKA
18. září 2014 byla slavnostně odtajněna Henryho tajná mapa Zlatohorska a zahájena oficiálně literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska ve spolupráci se Studentskou Thálií.
Tato tajná mapa skrývá neuvěřitelné příběhy o krásném a kouzelném kraji. Chceš li zažít dobrodružství a legraci s kamarádem Henrym, tak hledej v této mapě a možná některý příběh, jako správný objevitel nalezneš. Henryho story se ukrývají na nejrůznějších místech Zlatohorska. Postupně se budou objevovat nové story. Můžete je psát i Vy podle pravidel literární soutěže.
Vydejte se s kamarádem Henrym na cestování časem po jeho milovaných horách. Zná je jako své kanady. Provede Vás křížem krážem a ty šplechty, co mu vyjdou z pod vousů- mu vůbec nevěřte!!! Henry někdy trochu kecá. Ale kecá moooc krásně.
Literární soutěž:

ZLATÉ ČASY ZLATOHORSKA
Když se řekne „zlaté časy“, každý z nás si vybaví nejlepší období svého života. Nebo nějakou historickou epochu, která se mu zdá nejzajímavější. Protože jsme každý jiný, mohou být i zlaté časy pro každého jiné. Na tuto „zlatou pravdu“ dávno přišel též Zlatokop Henry.

Byl to on, kdo nás upozornil, že Zlatohorské náměstí má jednu magickou část. Henry ji sám pro sebe nazval zlatým středem. Postavíš-li se na dané místo, můžeš cestovat časem. Důležité je nejen to správné místo najít, ale objevit ho ve správný okamžik. Když si stoupneš přesně do zlatého středu, uvidíš jak hodiny radnice, tak hodiny kostela. Pokud oboje hodiny ukazují stejný čas, jsi na správném místě ve správnou dobu.

Věc se zdá jednoduchá, ale není. Někdy se jedny z hodin opožďují, jindy stojí úplně, občas je taková tma nebo mlha, že nevidíš na krok. Mnohdy ti slunce prudce svítí do očí či kapky deště znemožní, abys hlavu vůbec zdvihl… Nejhorší je, že přes toto druhé nejdelší náměstí v republice jezdí hodně rychle auta a není zde ani jediný přechod pro chodce! Je dost nebezpečné náměstí vůbec přejít, natož se na správné magické místo postavit. Většinou lidé náměstím jen přebíhají. Takto však kouzlo cestování časem nefunguje.

Chceš-li cestovat časem, musíš se umět zastavit a rozhlédnout. Zhluboka se nadechnout, dokořán otevřít oči i duši. Prohlédnout si krásné lesy, co se tyčí nad městem, rozpoznat jedinečnost náměstí a uvědomit si, jaké obrovské bohatství nám naši praotci zanechali. Kdo autem profičí náměstím, možná ušetří půl minuty, ale přijde o ono kouzlo. Když jím proběhneš, tak možná kouzlo trochu ucítíš. Jeho moc je nejsilnější, když si na něj uděláš čas. ČAS ZA ČAS. To je zaklínadlo, co musíš vyslovit, a pak časem cestovat můžeš.

Henrymu se několikrát podařilo časem cestovat. Kdo jiný než zlatokop, rýžující z hromady prachu, dokáže kousek po kousku ze zlatých úlomků stavit nuget zlata? Kdo jiný má trpělivost objevovat poklady, skryté v zemi, zázračná kouzla přírody nebo poselství dávných předků? Právě o těchto pozoruhodných výletech je naše literární soutěž. Je jen na Vás, kterou éru a oblast Zlatohorska si k putování s kamarádem Henrym vyberete. Těšme se na dobrodružné výpravy do zlatých časů Zlatohorska.

Věřte, že za Váš čas, strávený psaním povídek o Zlatokopovi Henrym (cestujícím v čase po Zlatohorsku), za objevování zapomenutých příběhů, moudrostí či veselých historek, budete královsky odměněni…
Technický postup:
1) Napiš povídku o některém z míst na Zlatohorsku: Biskupská kupa, Leuchtenštejn, Rochus, Farní kostel Nanebevzetí P. Marie, Edelštejn, Kobrštejn, Táborské skály, Hornické skály, Poutní místo P. Marie Pomocné, Zřícenina kostela sv. Anny, Dolní Údolí, Horní Údolí, Památník sv. Rocha, Zlatorudné mlýny, Salisov, Starohoří, Ondřejovice, Rejvíz, Velké a Malé mechové jezírko, Mělké doly, Město Zlaté Hory, Rožmitál, Mnichův kámen, Selský rybník, Zlaté jezero, Skalní útvar pod Větrnou, Městské muzeum, Sanatorium Edel.
Kdo by chtěl k vypsaným místům menší nápovědu, může se podívat na základní informace. Ovšem kreativitě se meze nekladou, povídku můžete uchopit mnoha způsoby.

2) Pošli povídku zde: kamarad@zlatokophenry.cz

3) Odborná porota: ředitelka Studentské Thálie- Mgr. Dana Benešová-Trčková, historik regionu a autor Tajné mapy- Bc. Boleslav Doboš a autor projektu Zlatokop Henry- Patrik Hořelica ohodnotí tvoji snahu.

4) Úspěšné povídky budou zakódovány programátory do Tajné mapy.

5) Soutěžit mohou všechny věkové kategorie, studenti však mají speciální možnost účasti ve Studentské Thálii.
http://www.zlatokophenry.cz/tajna-mapa/
DALŠÍ INFORMACE: zlatokop Henry
Zveřejněno 24.10.2014 v 22:30 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
REGIONY A OBLASTI ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
DATABANKA AKCÍ
 
AKTUALITY A ZPRÁVY
  Tiskové zprávy
Aktuality
 
SLUŽBY PRO TURISTY
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
Záchranné služby
 
KALENDÁŘ AKCÍ OBLASTI
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
FOLKLOR A TRADICE
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
REGIONÁLNÍ ROZVOJ
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba